Sosyal Medya
Trend

Elon Musk Donald Trump Anketti Yaptı.15 Milyon Kullanıcı Oy Kullandı

Elon Musk Donald Trump için Twitter da anket yaptı. 15 milyon twitter kullanıcısı oy kullandı. Anket sonucunda eski ABD başkanının Twitter alemine geri döndü.

Eski ABD başkanı Donald Trump Elon Musk Twitter satın almadan önce Twitter hesabı askıya alınmıştı. Çılgın iş adamı Twitter satın almadan önce en büyük söylemi Twitter düşünce özgürlüğünün olacağını vurgulamasıydı. Elon Musk Twitter çalışanlarıyla örtülü bir savaş yürütürken diğer taraftan eski ABD başkanın için Twitter hesabından anket düzenledi.

Ünlü iş adamı Elon Musk Donald Trump tekrar Twitter alemine geri dönsün mü ? sorusunu Twitter kullanıcılarına sordu. 15 milyona yakın Twitter kullanıcısı oy kullandı. Twitter da Donald Trump twitter hesabı aktif olsun mu ? Olmasın mı ? sorusu cevap buldu. Twitter kullanıcıları az bir farkla eski ABD başkanın hesabının tekrar aktif hale getirilmesini istedi.

Elon Musk Donald Trump Twitter Hesabını Açtı

Ünlü iş adamı Elon Musk Twitter satın aldıktan sonra söylemleri ve eylemleriyle gündemde ki yerini korurken. Bu kez daha farklı bir konuda ilginç bir eylem gerçekleşti. Eski ABD başkanı Donald Trump askıya alınan hesabı için Twitter hesabından oylama yaptı.

Elon Musk Donald Trump Oylaması

Oylamaya 15 milyon Twitter kullanıcısı katıldı. Ve az bir farkla da olsa eski ABD başkanın hesabının tekrar açılması yönünde oy kullandı. Elon Musk kendi açıklamasına göre Twitter da ki anketti 134 milyon kişi gördü. Ve sonuçta Donald Trump tekrar Twitter alemine geri gelsin diyenler çoğunluğu oluşturdu.

Oylama sonucunda Twitter kullanıcıları %51,8’lik bir oyla (7.814.267 oy) Trump geri gelsin şeklinde görüş bildirdi. Oylama sonucunda Elon Musk Donald Trump ” İnsanlar kararını verdi. Trump geri gelecek. Halkın sesi Tanrının sesi” Latince bir ifade kullanarak. Eski ABD başkanın Twitter hesabının tekrar açılacağını ilan etmiş oldu.

Eski ABD Başkanı Trump Twitter Hesabı Aktif Edildi

Donald Trump Twitter Hesabı
Donald Trump Twitter Hesabı

Eski ABD başkanı Trump Twitter hesabı aktif edilsin mi ? edilmesin mi şeklinde Elon Musk tarafından yapılan Twitter oylamasında yüzde 51 gibi bir oranda evet çıkmasıyla birlikte Trump Twitter hesabı iki yıl sonra tekrar aktif edilmiş oldu.

Bilindiği gibi meşhur kongre baskınından sonra gelecekte ki şiddet olaylarının kışkırtması ihtimalline karşılık Donald Trump Twitter hesabı askıya alınmıştı.

Size göre Elon Musk Donald Trump Twitter hesabını tekrar aktif etmesi yerinde bir karar mı? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu