Sosyal Medya

The New York Times Skandal Paylaşımına Sosyal Medyadan Tepki Yağdı

Dün gerçekleşen ve 6 vatandaşımızı kaybettiğimiz İstiklal caddesinde ki patlama sonrası ABD merkezli The New York Times skandal paylaşımına tepkiler çığı gibi geldi. Paylaşımda İstiklal caddesini terör olaylarının adeta merkezi olarak gösterdi. Paylaşım sonrası The New York Times tepkiler sosyal medyadan geldi.

Kimi medya kuruluşlarına göre ” Gaf ” olarak adlandırılan paylaşım bize göre küstah ve art niyetli olarak yapılmıştır. ABD terör olaylarının ardından timsah göz yaşı dökmesine artık alıştık. Sözüm ona insan hakları ve özgürlük savaşı veren sahte medyasının nasıl olayları pompaladığına da alıştık. Dost görünümlü düşman olan bu merkezler bizler altı vatandaşımızın ve onlarca yaralımızın acısını yaşarken. Onlar İstanbul Taksim İstiklal caddesini terör olayların merkezi olarak göstermekten geri kalmıyor. Bu çabalarına yenisi The New York Times Skandal Paylaşımı oldu.

Dün gerçekleşen hain terör saldırısı sonrası tüm ülke olarak derin bir üzüntü içindeyiz. Altı masum vatandaşlımızı toprağa verdik. Onlarca vatandaşımız yaralandı. Ne var ki dost görünümlü düşmanlar halen bizim kuyumuzu kazama çabasından geri durmuyorlar. İstanbul ‘da ki patlama turistlerin en çok vakit geçirdiği caddelerden birisi. Durum böyle olunca adeta ABD basını İstiklal caddesini terör olayların merkezi gibi gösterip. Turistleri korkutma çabasına giren bir skandal paylaşıma imza attı.

The New York Times Skandal Paylaşımına Tepkiler

The New York Times skandal paylaşımı sosyal medyadan büyük tepki aldı. Bir çok gazeteci bu paylaşımların art niyetli olduğunu hiç bir gazetenin böyle bir terör eylemini turizm açısından görmeyeceğini dile getirdi. İşte The New York Times’ın skandal İstanbul’da ki patlamaya dair paylaşımı.

The New York Times İstanbul'da ki patlamayla ilgili skandal paylaşım
The New York Times İstanbulda ki patlamayla ilgili skandal paylaşım

“Her yıl dünyanın dört bir yanından gelip Türkiye’yi ziyaret eden on milyonlarca turistin birçoğu, pazar günkü bombalamanın gerçekleştiği bölgede vakit geçiriyor.”

paylaşımda da görüldüğü gibi bombalamanın gerçekleştiği bölge yani İstiklal caddesini sanki terör eylemlerinin odağında ki bir yer gibi gösteriyor. Yani çaktırmadan Türkiye’ye gelecek turistlere bu yerler eylem riski altında demeye getiriyor. Türkiye turizm sektörüne bilerek darbe vurma çabasına giriyor.

Cüneyt Özdemir The New York Times tepki
Cüneyt Özdemir The New York Times tepki

The New York Times Skandal paylaşımına en sert tepkiyi gazeteci Cüneyt Özdemir yaptı. Deneyimli gazeteci ABD merkezli gazetenin paylaşımını gazetecilik açısından ele alarak 33 gazeteci olduğunu ve bu manşetin art niyetli olduğunu dile getirdi. Cüneyt Özdemir Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde

Diğer bir tepki ise Haber Report gösterdi. Haber Report Twitter hesabından İngilizce olarak şu ifadeleri kullandı. “ Ecrin 3 yaşındaydı. Turist değildi. O yalnızca bir insandı..

Bu benzeri birçok vatandaşımız The New York Times’ın Skandal paylaşımına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Bazı medya kuruluşları bu cümlenin bir “gaf” olduğunu art niyetli paylaşım olmadığını dile getirse de bize göre ABD merkezli haber sitesi art niyetli olarak. Türk düşmanlığı ve Türkiye’nin terör örgütlerinin merkezi olduğunu vurgulayarak. Gazeteci Cüneyt Özdemir’in de ifade ettiği gibi turizm açısından ele alarak. Turistleri korkutma çabasına girmiştir.

Bu paylaşımdan sonra bir kez daha gördük ki içeride ki hainler ve düşmanlar kadar dışarıda dost görünümlü düşmanlarla da mücadele etmek zorundayız. Peki size göre The New York Times’ın paylaşımı sadece bir gaf mı yoksa bilerek art niyetli bir paylaşım mı ? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu